26. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

"Maminko, tatínku, uč mě samostatnosti, abych se o sebe uměl postarat" aneb, co by dítě mělo umět.

• znát své jméno
  • umět si říci, co chce nebo potřebuje
  • spolupracovat při oblékání a svlékání
  • umět nazouvat a vyzouvat obuv
  • používat toaletu (pleny nejsou přípustné)
  • umět si umýt ruce mýdlem, utřít se do ručníku
  • vysmrkat se a používat kapesník
  • při jídle sedět u stolu
  • držet lžíci a umět se najíst
  • umět pít z hrnečku a skleničky
  • ujít kratší vzdálenosti během pobytu venku

Rodiče, nelekejte se, jestli dovednosti vašich dětí nejsou na dané úrovni. Od zápisu do začátku školního roku je ještě dostatek času vše nacvičit. Buďte trpěliví, ale důslední, v klidu nacvičujte, co je třeba. Odměnou vám budou dosažené dovednosti vašich dětí :-)

Co budu potřebovat do školky?

• přezůvky - papučky, pantofle jsou nevhodné
  • náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko ( i starší děti se mohou polít, zpotit)
  • pohodlné oblečení do třídy - vždy jedna vrstva např. tepláčky, ponožky nebo punčocháče, zástěrka
  • papírové kapesníky v krabici